Wawer - duży potencjał

Dom (Wolnostojący) na sprzedaż
1 660 000 PLN, Pow. 322 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Dom
Powierzchnia:
322 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
7
Lokalizacja:
Warszawa Wawer Zerzeń
Rok budowy:
2003
Liczba kondygnacji:
1
Numer oferty:
GP272896
Powierzchnia działki:
600 m2
Cena za m2:
5155.28 PLN
IDEALNY DLA RODZINY JAK I NA FIRMĘ

Piękny dom dla rodziny z opcją rozbudowy, aczkolwiek można tu również stworzyć firmę jeśli zakupi się całą działkę , będzie firma i duży parking.

W ofercie znajduje się obecnie segment prawy , już wykończony i użytkowany - możliwy zakup i w zasadzie zamieszkanie od razu ponieważ wymaga tylko odświeżenia ale jest już w pełni funkcjonalny.

Druga część jest na etapie projektowym i tu można wprowadzić jeszcze ewentualne zmiany , zgodnie z własnymi preferencjami. Planowane rozpoczęcie prac w drugiej połowie tego roku i oddanie w okolicach czerwca 2025.

Obecna część (dostępna od ręki):

Są dwa warianty zakupu - dom z działką 600 m2 - 1.660.000 zł
                                           - dom z działką  1280 m2 - 2.450.000 zł

Do sprzedania dom w warszawskim Międzylesiu o powierzchni całkowitej ok 250m2 (całkowita 322m2 ). 

Dojazd drogą asfaltową aż do samego domu. Droga została wyremontowana po przeprowadzonych w maju 2021 pracach instalacyjnych wody miejskiej i kanalizacji.
Tym samym dom uzyskał wszystkie dostępne media: woda, kanalizacja miejska, gaz, prąd, światłowód.

Uliczka klimatyczna z latarniami i piękną zabudową oraz super sąsiadami. Uliczka kończy się na dojściu do niewielkiego lasku obok Sadulu, co jeszcze zwiększa atrakcyjność i urok miejsca.
Społeczność sąsiedzka potrafiła zorganizować się do tego stopnia, że udało się przeprowadzić kompleksowy remont drogi dojazdowej na najwyższym standardzie, zorganizowali sobie wspólne boisko i plac zabaw. Innymi słowy jest to przykład prawidłowej samorządności.

Wejście do budynku stanowi klimatyczny podcień arkadowy, a następnie niewielki wiatrołap z pomieszczeniem na obuwie pod schodami. Dalej wchodzimy bezpośrednio do części oficjalnej czyli do holu połączonego z salonem oraz z aneksem kuchennym - całość ma około 60m2. Mamy zatem na wprost obszerny pokój dzienny, na prawo jest duża kuchnia z jadalnią. Na lewo mamy gabinet (może również pełnić funkcję pokoju gościnnego lub rodzica), niewielką łazienkę albo raczej toaletę rozbudowaną o kabinę prysznicową z myślą o ewentualnym mieszkańcu pokoju na parterze. Kolejne pomieszczenie to kotłownia ze spiżarnią lub pralnią, jak ktoś woli organizacyjnie. Z kotłowni jest przejście bezpośrednio do garażu co jest bardzo wygodne gdy w słotne dni wjedziemy do garażu z zakupami i nie trzeba ich daleko nosić bo spiżarnia jest dosłownie 3 kroki obok. Cała podłoga na parterze jest wyposażona w ogrzewanie podłogowe poza gabinetem z uwagi na ewentualne wykorzystanie i spanie osób w tym pomieszczeniu (w sypialniach podłogówka jest niezalecana).

Na poddasze wchodzimy po dębowych solidnych schodach. Zlokalizowano tu 5 pokoi sypialnych (w tym jeden z własną garderobą i oddzielną łazienką wewnątrz pokoju). Jest również dostępna duża łazienka ogólna gdzie usytuowano zarówno dużą narożną wannę jak i kabinę prysznicową 90x120 oraz dwustanowiskową umywalkę i wc. W kolejnym pomieszczeniu jest pralnia ale według projektu powinna tam być toaleta. Z uwagi jednak na istnienie 3 innych łazienek gdzie zarówno można było skorzystać z wc jak i kąpieli to wygodniej było zrobić tam pralnię gdzie pralka miała swoje królestwo.

Pozostałe pokoje to zgrabne pomieszczenia o wielkości w sam raz dla jednej osoby tak aby się nie zgubić ale jednocześnie mieć swobodę i wygodny azyl tylko dla siebie bez ciasnoty.

W domu zainstalowano okna dachowe w 3 miejscach czyli w garderobie oraz łazience rodziców oraz w pokoju wschodnim na wypadek likwidacji okna na wschód w chwili dobudowy "bliźniaka".Ściany wykonano z cegły typu "MAX" co daje komfort dobrej izolacji termicznej zimą i przyjemnego chłodu latem. Nie ma konieczności instalacji klimatyzatora bo latem w domu jest komfortowa temperatura.

Ogrzewanie podłogowe z solidnym ociepleniem od gruntu.
Instalacja jest praktycznie bezawaryjna i z uwagi na prostotę rozwiązań niemal bezobsługowa.
Cegła klinkierowa na kominy oraz ogrodzenie (przęsła z drewnianych sztachet), na dachu dachówka typu Brass, okna plastikowe wielokomorowe. Tynki na ścianach w technologii suchej czyli kartongipsy na stelażach. Stropy wykonano w technologii terriva co powoduje , że strop jest absolutnie cichy. Oczywiście góra również posiada normalne solidne wylewki z 5cm styropianem oraz ogrzewaniem podłogowym w łazienkach.

W salonie zainstalowany kominek i jest dołożony dodatkowy odbiornik ciepła ze w postaci pompy ciepła z nadmuchem do wszystkich pomieszczeń na piętrze poprzez rozprowadzony system rur z powietrzem tłoczonym z komory kominka z gorącym powietrzem.

Dom wymaga obecnie odświeżenia czyli głównie kosmetyki typu umycia elewacji i najlepiej pomalowania na świeżo (nie chcę tego robić przed sprzedażą z uwagi na różne gusta co do kolorów). W środku jest podobna sytuacja czyli dom po wyprowadzce nie był malowany więc trzeba wszystko od nowa odświeżyć.

Dotychczas w domu funkcjonowała pompa i czerpano wodę ze studni. Jednak obecnie cała ulica jest przyłączana do instalacji wodnej oraz szamba i zostały wymieniane na przyłącza kanalizacyjne miejskie. Zatem oczywiście studnia jest i można dalej z niej korzystać ale obecnie mamy już podłączoną wodę miejską

Taras jest uroczym miejscem , nasłonecznionym i bardzo urokliwym. Ja korzystałem z niego w postaci surowego betonu ale można ułożyć warstwę ozdobną np płyty 2cm lub cienką kostkę 4cm aby dostosować do własnych gustów estetycznych.

Dom wybudowano na działce o powierzchni 640m2 (albo łącznej 1280m2) gdyż po wschodniej stronie jest wolna działka bliźniacza , również do sprzedania razem lub oddzielnie.
Pozwala to na wybudowanie jeszcze jednego budynku np w postaci dokładnie identycznego budynku jak stoi obecnie (plan zakładał, że obecny budynek będzie przebudowany na bliźniak i wszystko zostało do tego przygotowane tj. wszystkie instalacje oraz obecnie istniejące okna można łatwo zlikwidować - zamurować, i dobudować lustrzane odbicie obecnego budynku - można dokupić również działkę wschodnią i dobudować sobie samemu bliźniaczy dom .

Materiał budynku - cegła
Okna - plastikowe
Liczba pięter - parterowy
Dach - skośny
Pokrycie dachu - dachówka
Poddasze - użytkowe
Media - prąd, gaz, internet, kanalizacja, woda
Zabezpieczenia - system alarmowy, drzwi / okna antywłamaniowe, monitoring / ochrona
Ogrodzenie - murowane, żywopłoty, metalowe, siatka, drewniane
Dojazd - asfaltowy

ZAPRASZAM NA SPOTKANIE

PERFECT FOR A FAMILY

A beautiful house for a family with the option of expansion.

The offer currently includes the right segment, already finished and in use - it is possible to purchase and, in principle, live in immediately because it only needs refreshing but is already fully functional.

The second part is at the design stage and you can make any changes here, according to your preferences. Work is planned to start in the second half of this year and be completed around June 2025.

Current part (available immediately):

There are two purchase options - house with a plot of 600 m2 - PLN 1,660,000
                                                    - house with a plot of 1,280 m2 - PLN 2,450,000

A house for sale in Międzylesie, Warsaw, with a total area of ​​approx. 250 m2 (total 322 m2).

Access via asphalt road to the house. The road was renovated after city water and sewage installation works carried out in May 2021.
Thus, the house received all available utilities: water, municipal sewage, gas, electricity, fiber optic.

An atmospheric street with street lamps, beautiful buildings and great neighbors. The street ends at a small forest next to Sadulu, which further increases the attractiveness and charm of the place.
The neighborhood community was able to organize itself to such an extent that they managed to carry out a comprehensive renovation of the access road to the highest standard and organized a common playing field and playground. In other words, it is an example of proper self-government.

The entrance to the building is an atmospheric arcade, and then a small vestibule with a shoe room under the stairs. Then we enter directly into the official part, i.e. the hall connected to the living room and kitchenette - the whole area is approximately 60 m2. So in front of us we have a spacious living room, to the right there is a large kitchen with a dining room. On the left we have an office (it can also serve as a guest or parent's room), a small bathroom or rather a toilet extended with a shower cabin for a possible resident of the room on the ground floor. The next room is a boiler room with a pantry or laundry room, if you prefer organizationally. There is a direct passage from the boiler room to the garage, which is very convenient when you enter the garage with groceries on rainy days and you don't have to carry them far because the pantry is literally 3 steps away. The entire floor on the ground floor is equipped with underfloor heating, except for the office, due to the possible use and sleeping of people in this room (underfloor heating is not recommended in the bedrooms).

We enter the attic via solid oak stairs. There are 5 bedrooms here (including one with its own wardrobe and a separate bathroom inside the room). There is also a large general bathroom with a large corner bathtub and a 90x120 shower cabin, as well as a two-station washbasin and a toilet. There is a laundry room in the next room, but according to the design there should be a toilet there. However, due to the existence of three other bathrooms where it was possible to use both the toilet and a bath, it was more convenient to create a laundry there where the washing machine had its own kingdom.

The remaining rooms are neat rooms, large enough for one person, so as not to get lost, but at the same time have freedom and a comfortable refuge just for yourself without being too crowded.

Roof windows were installed in the house in three places, i.e. in the parents' wardrobe and bathroom and in the eastern room in case the window to the east was removed when the "semi-detached house" was built.The walls are made of "MAX" bricks, which provides the comfort of good thermal insulation in winter and pleasant coolness in summer. There is no need to install an air conditioner because the temperature in the house is comfortable in summer.

Underfloor heating with solid ground insulation.
The installation is virtually failure-free and, due to the simplicity of the solutions, almost maintenance-free.
Clinker brick for chimneys and fencing (spans of wooden pickets), Brass tiles on the roof, multi-chamber plastic windows. Dry plasters on the walls, i.e. plasterboards on frames. The ceilings are made using terriva technology, which makes the ceiling absolutely silent. Of course, the top also has normal solid screeds with 5 cm styrofoam and underfloor heating in the bathrooms.

There is a fireplace installed in the living room and an additional heat receiver in the form of a heat pump blowing air to all rooms on the first floor through a distributed system of pipes with air pumped from the fireplace chamber with hot air.

The house currently requires refreshing, mainly cosmetics such as washing the facade and, preferably, fresh painting (I don't want to do it before selling due to different tastes in colors). There is a similar situation inside, i.e. the house was not painted after we moved out, so everything needs to be refreshed again.

Until now, there was a pump in the house and water was drawn from a well. However, currently the entire street is connected to the water installation and septic tanks, and they have been replaced with municipal sewage connections. So, of course, the well is there and you can continue to use it

Nieprawidłowy adres E-mail