Warszawa

Dom (Wolnostojący) na sprzedaż
2 140 000 PLN, Pow. 322 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Dom
Powierzchnia:
322 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
7
Lokalizacja:
Warszawa Wawer Zerzeń
Rok budowy:
2003
Liczba kondygnacji:
1
Numer oferty:
GP272896
Powierzchnia działki:
1 280 m2
Cena za m2:
6645.96 PLN
IDEALNY DLA RODZINY

Piękny dom dla rodziny z opcją rozbudowy.

Do sprzedania dom w warszawskim Międzylesiu o powierzchni całkowitej ok 250m2 (całkowita 322m2 - patrz dokumentacja techniczna w zdjęciach) + dodatkowo zaadaptowany strych użytkowy (ładnie wykończony). 

Dojazd drogą asfaltową aż do samego domu. Droga została wyremontowana po przeprowadzonych w maju 2021 pracach instalacyjnych wody miejskiej i kanalizacji.
Tym samym dom uzyskał wszystkie dostępne media: woda, kanalizacja miejska, gaz, prąd, światłowód.

Uliczka klimatyczna z latarniami i piękną zabudową oraz super sąsiadami. Cała okolica przychodzi tu na spacery bo to najprzyjemniejsze miejsce w całym chyba Międzylesiu a uliczka kończy się na dojściu do niewielkiego lasku obok Sadulu, co jeszcze zwiększa atrakcyjność i urok miejsca. Społeczność sąsiedzka potrafiła zorganizować się do tego stopnia, że udało się przeprowadzić kompleksowy remont drogi dojazdowej na najwyższym standardzie, zorganizowali sobie wspólne boisko i plac zabaw. Innymi słowy jest to przykład prawidłowej samorządności.

Wejście do budynku stanowi klimatyczny podcień arkadowy, a następnie niewielki wiatrołap z pomieszczeniem na obuwie pod schodami. Dalej wchodzimy bezpośrednio do części oficjalnej czyli do holu połączonego z salonem oraz z aneksem kuchennym - całość ma około 60m2. Mamy zatem na wprost obszerny pokój dzienny, na prawo jest duża kuchnia z jadalnią. Na lewo mamy gabinet (może również pełnić funkcję pokoju gościnnego lub rodzica), niewielką łazienkę albo raczej toaletę rozbudowaną o kabinę prysznicową z myślą o ewentualnym mieszkańcu pokoju na parterze. Kolejne pomieszczenie to kotłownia ze spiżarnią lub pralnią, jak ktoś woli organizacyjnie. Z kotłowni jest przejście bezpośrednio do garażu co jest bardzo wygodne gdy w słotne dni wjedziemy do garażu z zakupami i nie trzeba ich daleko nosić bo spiżarnia jest dosłownie 3 kroki obok. Cała podłoga na parterze jest wyposażona w ogrzewanie podłogowe poza gabinetem z uwagi na ewentualne wykorzystanie i spanie osób w tym pomieszczeniu (w sypialniach podłogówka jest niezalecana).

Na poddasze wchodzimy po dębowych solidnych schodach. Zlokalizowano tu 5 pokoi sypialnych (w tym jeden z własną garderobą i oddzielną łazienką wewnątrz pokoju). Jest również dostępna duża łazienka ogólna gdzie usytuowano zarówno dużą narożną wannę jak i kabinę prysznicową 90x120 oraz dwustanowiskową umywalkę i wc. W kolejnym pomieszczeniu jest pralnia ale według projektu powinna tam być toaleta. Z uwagi jednak na istnienie 3 innych łazienek gdzie zarówno można było skorzystać z wc jak i kąpieli to wygodniej było zrobić tam pralnię gdzie pralka miała swoje królestwo.

Pozostałe pokoje to zgrabne pomieszczenia o wielkości w sam raz dla jednej osoby tak aby się nie zgubić ale jednocześnie mieć swobodę i wygodny azyl tylko dla siebie bez ciasnoty.

W domu zainstalowano okna dachowe w 3 miejscach czyli w garderobie oraz łazience rodziców oraz w pokoju wschodnim na wypadek likwidacji okna na wschód w chwili dobudowy "bliźniaka".

Budynek postawiono na solidnych fundamentach ze szczególną dbałością o izolacje przeciwwilgociowe. Niestety tereny Warszawy są w pobliżu Wisły a to oznacza , że większość działek w Warszawie ma skłonności do wilgoci z uwagi na dość wysokie stany wód gruntowych. Z tego powodu budynek na wszelki wypadek podniesiono w stosunku do gruntu zero i nie ma żadnych piwnic. Co prawda jest wylany strop = płyta podłogowa ale na podsypce z piasku czyli kruszywie jakim zasypano całe wnętrze ścian fundamentowych. To zabezpiecza idealnie budynek przed wszelkimi problemami jakie mogłyby kiedykolwiek wystąpić.

Ściany wykonano z cegły typu "MAX" co daje komfort dobrej izolacji termicznej zimą i przyjemnego chłodu latem. Nie ma konieczności instalacji klimatyzatora bo latem w domu jest komfortowa temperatura.

Zimą komfort użytkowy zapewnia bardzo sprawna instalacja ogrzewania podłogowego z solidnym ociepleniem od gruntu. Instalacja jest praktycznie bezawaryjna i z uwagi na prostotę rozwiązań niemal bezobsługowa - zawory RTL zapewniają pełną kontrolę nad temperaturą i raz ustawione zgodnie z gustem praktycznie nie wymagają dalszych regulacji. Na wypadek nagłych zmian temperatury zamontowano awaryjnie również grzejniki tak aby uniknąć problemów związanych z bezwładnością samego ogrzewania podłogowego - przy zmianie temperatury zewnętrznej trzeba pamiętać , ze podłoga nagrzewa się kilkanaście godzin a nawet kilka dni a potem stygnie jeszcze dłużej - dlatego grzejniki zapewniają zawsze perfekcyjny komfort termiczny natychmiast (potrzebne co najwyżej 1-2 razy w roku na kilka dni ale jest to ważny komfort bo nie marzniemy tych kilka dni).

Na pozostałe elementy zawsze stosowano solidne materiały czyli cegła klinkierowa na kominy oraz ogrodzenie (przęsła z drewnianych sztachet), na dachu dachówka typu Brass, okna plastikowe wielokomorowe. Tynki na ścianach w technologii suchej czyli kartongipsy na stelażach. Stropy wykonano w technologii terriva co powoduje , że strop jest absolutnie cichy. Przy naprawdę głośniej imprezie na górze można spokojnie spać a na dole nie słychać tupotu małych nóżek. Oczywiście góra również posiada normalne solidne wylewki z 5cm styropianem oraz ogrzewaniem podłogowym w łazienkach.

W salonie zainstalowany kominek i jest dołożony dodatkowy odbiornik ciepła ze w postaci pompy ciepła z nadmuchem do wszystkich pomieszczeń na piętrze poprzez rozprowadzony system rur z powietrzem tłoczonym z komory kominka z gorącym powietrzem.

Dom wymaga obecnie odświeżenia czyli głównie kosmetyki typu umycia elewacji i najlepiej pomalowania na świeżo (nie chcę tego robić przed sprzedażą z uwagi na różne gusta co do kolorów). W środku jest podobna sytuacja czyli dom po wyprowadzce nie był malowany więc trzeba wszystko od nowa odświeżyć.

Dotychczas w domu funkcjonowała pompa i czerpano wodę ze studni. Jednak obecnie cała ulica jest przyłączana do instalacji wodnej oraz szamba i zostały wymieniane na przyłącza kanalizacyjne miejskie. Zatem oczywiście studnia jest i można dalej z niej korzystać ale obecnie mamy już podłączoną wodę miejską

W ogrodzie powstał bastion dla drzew i z malutkich sadzonek zarówno tuje jak i sosny czy świerki obecnie mają po kilkanaście metrów. Można się poczuć niemal jak w lesie a pośród nich latem można nawet znaleźć podgrzybka.

Taras jest uroczym miejscem , nasłonecznionym i bardzo urokliwym. Ja korzystałem z niego w postaci surowego betonu ale można ułożyć warstwę ozdobną np płyty 2cm lub cienką kostkę 4cm aby dostosować do własnych gustów estetycznych.

Dom wybudowano na działce o powierzchni 640m2 (albo łącznej 1280m2) gdyż po wschodniej stronie jest wolna działka bliźniacza , również do sprzedania razem lub oddzielnie. Pozwala to na wybudowanie jeszcze jednego budynku np w postaci dokładnie identycznego budynku jak stoi obecnie (plan zakładał, że obecny budynek będzie przebudowany na bliźniak i wszystko zostało do tego przygotowane tj. wszystkie instalacje oraz obecnie istniejące okna można łatwo zlikwidować - zamurować, i dobudować lustrzane odbicie obecnego budynku - można dokupić również działkę wschodnią i dobudować sobie samemu bliźniaczy dom - szczegółowa informacja telefonicznie).Projekt domu Karmazyn (E-240)


Materiał budynku - cegła
Okna - plastikowe
Liczba pięter - parterowy
Dach - skośny
Pokrycie dachu - dachówka
Poddasze - użytkowe
Media - prąd, gaz, internet, kanalizacja, woda
Zabezpieczenia - system alarmowy, drzwi / okna antywłamaniowe, monitoring / ochrona
Ogrodzenie - murowane, żywopłoty, metalowe, siatka, drewniane
Dojazd - asfaltowy

ZAPRASZAM NA SPOTKANIE

Nieprawidłowy adres E-mail